Zdzisław Bogdanowicz

 … nie ma też, w skali Pomorza Zachodniego, ani jednej tak obszernej i wnikliwej monografii sportu w wybranym powiecie. Sądzę, że jest to ewenement również w skali kraju. Utrwalenie dorobku sportowego i aktywności bardzo wielu działaczy i zawodników w okresie 62 lat powojennych dziejów regionu jest chyba największym sensem podjętego przez Zdzisława Bogdanowicza przedsięwzięciem. Uprawnione więc są słowa łacińskiej sentencji przywołane jako podtytuł tej laudacji: „słowa ulatują, zapis pozostaje”.

Prof. dr hab. Kazimierz Kozłowski 

Autor książki Zdzisław Bogdanowicz – rodowity łobzianin, pedagog, trener – bardzo starannie i wnikliwie przedstawił twórców lokalnej kultury fizycznej, ich efekty społecznego działania, wyniki pracy i pasji wielu współmieszkańców. Obszerne opracowanie zostało zawarte na 480 stronicach, wzbogacone ponad 700 fotografiami i dokumentami faktograficznymi. Twarda , kolorowa okładka z obwolutą podwyższa walory edytorskie tego wydania. Całość podzielona została na 16 rozdziałów z kronikarską prezentacją osiągnięć ulubionych i modnych w tym mieście dyscyplin sportowych: jeździectwa, kolarstwa, piłki nożnej, piłki siatkowej,strzelectwa i sportów obronnych, szachów, badmintona, lekkiej atletyki.
 
 
 
 
 
Łobez oraz cały region Ziemi Łobeskiej wzbogacił się o nowe wydanie literackie.
We wrześniu tego roku do rąk czytelników trafiło obszerne opracowanie o charakterze kronikarskiej pod tytułem „Historia sportu łobeskiego 1945-2007”. Jest to dokument obejmujący główne wydarzenia a także dorobek sportowy trzech pokoleń ambitnych mieszkańców Łobza i okolic, począwszy od pierwszych dni powojennych do chwili obecnej. Firma "eMart" jest wydawcą tego albumu.
 
 
 
 
 
Książka do nabycia w siedzibie firmy "eMart" oraz księgarniach. Prowadzimy również sprzedaż wysyłkową.
 
ZAPRASZAM!

 

emart
Projekt i CMS strony www